PENKI ĮSITIKINIMAI, KURIE TRUKDO MOKYTIS KALBŲ

kas neleidžia išmokti užsienio kalbų

Poliglotas Benny Lewis’as moka 12 kalbų. Įdomiausia tai, kad sulaukęs 21-erių, Benny temokėjo vienintelę kalbą- anglų. Jis buvo įsitikinęs, kad būdamas vidutinis mokinys, jis buvo visiškai negabus kalboms, o dar ir per senas pradėti jų mokytis. Visgi šiandien, jis puikia kalba septyniomis kalbomis ir susikalba dar bent penkiomis.

Taigi kas jį stabdė ir apie ką jam teko pakeisti požiūrį, kad išmoktų šitiek kalbų? Video žemiau jis pats jums papasakos, o aš pamėginsiu apibendrinti tiems, kad neturi laiko ar kantrybės klausytis apie jo vargus ir atradimus.

PIRMAS ĮSITIKINIMAS- ESU NETALENTINGA(-S) KALBOMS

Benny mini, kad vien jau įsitikinimas, kad esame netalentingi kalboms mus stabdo. Manydami, kad esame netalentingi, mes dažnai nė nededame pastangų jas išmokti. Na, o nedėdami pastangų ir neišmokstame. Užburtas ratas. Na, o jokių mokslinių įrodymų apie talentą kalboms arba kalbų geną tiesiog nėra.

ANTRASIS ĮSITIKINIMAS- MANO LABAI PRASTA ATMINTIS

Atmintis gali būti treniruojama. Geriausias būdas tą padaryti yra pasikartoti išmoktą informaciją prieš pat ją pamirštant. Taigi gerai kelias dienas iš eilės kartotis kasdien, dar kartą pasikartoti po savaitės ir po mėnesio. Tokiu būdų tai tampa nebe atminties problema, o tiesiog įsipareigojimu sau. Na o jei dar pridėsite fotografinę vizualizaciją, kuomet asocijuojate naują žodį su kažkokiu vaizdu, tuomet atmintis išties nebekels jokių problemų. Tad kaip gi vyksta ta vizualizacija? Imkime ispanišką žodį ciento (šimtas), galvoje išsikelkime dvi penkiasdešimties centų monetas (vieną litą). Šios sudaro šitą centų, a ciento ir centai skamba labai panašiai. Štai jums ir naujas žodis kartu su vaizdu.

TREČIASIS ĮSITIKINIMAS- NETURIU GALIMYBIŲ KELIAUTI Į UŽSIENĮ, TAD KALBOS MOKYTIS MAN LABAI SUNKU

Kadaise tai būtų buvęs nuostabus pasiteisinimas, visgi šiais laikais turime nuostabų išradimą- internetą, kuris gali padėti susirasti ne tik mokytojų, bet ir kalbos partnerių ir draugų iš viso pasaulio.

KETVIRTAS ĮSITIKINIMAS- ESU PER SENA(-S)

Įsitikinimas, kad vaikai geriau įsisavina kalbas yra labai gajus. Haifos universiteto atliktas tyrimas įrodė, kad tinkamomis salygomis besimokantys suaugusieji yra geresni mokiniai, nei vaikai. Šis įsitikinimas vis dar yra toks plačiai paplitęs, kadangi vaikai iš ties dažnai geriau įsisavina informaciją, kurią mokosi, tačiau taip yra todėl, kad jie mokosi žaisdami, dainuodami, piešdami ir šiaip besimėhaudami tuo, ką daro. Suaugusieji dažniausiai mokosi sėdėdami prie knygų ir tikrai jaučia gerokai mažiau malonumo. Visgi, jei mokytumėmes kalbos tokioje aplinkoje, kuri mums suteiktų begalo daug malonumo ir nė nejustume, jog mokomės, mes nustelbtumėme net ir mažiausius savo sugebėjimais.

PENKTAS ĮSITIKINIMAS- SAVO NEMOKŠIŠKUMU ERZINSIU GIMTAKALBIUS ŽMONES

Pagalvokite kaip patys jaučiatės, kai užsienietis mėgina kalbėti lietuviškai. ar jus tai erzina? Dauguma žmonių kaip tik džiaugiasi, kad žmogus deda pastangas išmokti jų kalbą. O klaidos? Nedarydamas klaidų, nieko neišmoksi- sena tiesa. Tad stenkitės tų klaidų padaryti kuo daugiau, nes tik pridarę jų tiek, kiek mums duota, mes nustosime jas daryti. Tad klyskite į sveikatą! Ir daykite tai tuoj pat, vos pradėję mokytis kalbos, nelaukite, kol ją mokėsite idealiai.

Na o svarbiausias Benny patarimas- pradėkite kalbėti anksti. Savaitėje yra septynios dienos ir ‘kadanors’ nėra viena iš jų. Tiesiog pradėkite.

O čia galite pasiklausyti paties Benny.